A tervező
SICIS referenciák sorozatunk 3. részéhez érkeztünk, amelyben egy különleges párosítás, kombináció teremt egy rendkívül izgalmas megoldást. Csinkov Barbara több mint 9 éve találkozott először SICIS mozaikkal. Már abban az évben indításként kézzel vágott művészi mozaikból készített egy látványos nappali falat!
Az anyag kombináció, mint megoldás
Idén a megrendelők megbízták Barbarát, hogy gondolja újra a 8 évvel ezelőtti tervezést és egészítse ki a 2010-ben készült Glass3 mozaikpaneleket egy új befoglalással.
Egy rövid interjúban meséli el Barbara a tervezési folyamatot, amit itt tekinthetsz meg, de ha szívesebben olvasod el a projekt történetét, akkor csak görgess tovább!
A mozaik és Vetrite kombináció
2010-ben a kompozíció sötét fakeretet kapott, de már több éve kiforrotta magát a változtatás igénye. Éppen ezért tervezte át az előző esettanulmányban is említett Vetrite Pergamino Gold felületre a mozaikot keretező részt. Remek kombináció!
Barbara a projektet csak „ráncfelvarrásnak” nevezi, hiszen a mozaik is, a fal is, de ezáltal maga a lakás is megfiatalodott, teljesen megújult. A különböző szerkezetű és megjelenésű, ám mégis hasonló anyagú (üveg) felületek találkozása egyszerre lett maibb, letisztultabb és sokkal fényűzőbb kombináció.
A mozaikpanelek ugyanis tartalmaznak 24 karátos arany mozaikszemeket, melyeket mi más emelhetne ki jobban, mint a Vetrite Pergamino Gold laminált üveg? Az első esettanulmányban már írtam a kombináció előnyeiről, hogy milyen jól ki tud hangsúlyozni egy viszonylag semleges, homogén Vetrite háttér egy kézzel vágott SICIS mozaikképet!
A kivitelező
A projekt másik érdekessége, hogy rendkívül gazdag és részletes dokumentáció született az elkészítés folyamatáról, a Progresszív Burkoló, azaz Dorvos Marius által! Ez igazán ritka kombináció, amikor nemcsak a tervező, de maga a kivitelező is ilyen precízen készít fotódokumentációt.
Nemcsak Barbarának, hanem Máriónak is ez volt az első Vetrite munkája, így mindenkinek egyaránt izgalmas, kalandos és új élmény volt ezzel a nagyszerű termékkel dolgozni. Megkértük Máriót, hogy meséljen egy pár szót a projektről:
„A feladat az volt, hogy Vetrite-ből készítsek egy keretet az üvegmozaik betéteknek, ez volt az alapkoncepció. Alapvetően elég sokat dolgoztam (dolgozom) nagyméretű lapokkal ezért is merészkedtem elvállalni ezt a projektet. A Vetrite-vel dolgozni, tény, nem egyszerű, de nem is lehetetlen! Ami igazán kihívás az maga az anyagnak a vágása, mivel egy kétrétegű üveglapról beszélünk, ami azt jelenti, hogy mindkét réteget külön kell vágni meg roppantani is. Számomra ez a munka azért volt más, mint a többi, mert más volt az alapanyag – nem a megszokott greslapot kellett vágni meg ragasztani, hanem üveget, ami egy hidegburkolónak igenis újdonság!”
PS: és egy kis humor
A végére hagytam a vicces bakiparádét, amely egy forgatáson mindig előfordul és még hónapokig könnyeket csal a nézők és a szereplők szemébe 🙂 Jó szórakozást!
Szereplők: Csinkov Barbara tervező (Fantáziabirodalom), a Progresszív Burkoló, mint kivitelező és a BURKOLAND bemutatóterem!
Igény esetén szívesen segítek hasonló felújításokban, amelyhez csak a Kapcsolat gombra kell kattintani! Ezen a linken várom a konkrét kérdéseket is a posztban olvasottakkal kapcsolatban.
Vélemény, hozzászólás?