A márványmozaik
Mielőtt beléptem a velencei Szent Márk székesegyház főkapuján nemcsak a megemelkedett vízszint miatt használatos pallók és a lépcsők miatt hívtam fel útitársaim figyelmét az óvatosságra. Korábban már meséltem nekik az alapozás során használt fenyőfákról, amelyeket a közeli Isztriai-félsziget erdőiből vágtak ki és gallyazatlanul, fejjel lefelé fordítva verték le őket 7-8 méter mélyre. A székesegyházat több, mint ezer éve látogató embertömeg és a vízre építkezésből fakadó süllyedés együttesen alakítja a padlósíkot, ami szép lassan „hullámzik” a lábunk alatt.
A mennyezet és a kupola üvegmozaik borítása (részlet)
Aki belép egy szakrális térbe menthetetlenül felfelé emeli tekintetét majd körbehordozza és lassan-lassan letekint végül a padlóra. Figyeljük meg, hogy a kép készítője csak felfelé emeli a kamerát:
A márványmozaik padló
Meg is érkeztünk a székesegyház padlóján található márványmozaik motívumokhoz. Nagy kedvenceim a fekete-fehér márvány kockák segítségével kialakított „sakktábla-kombinációk” és azok változatai, egészen a dominókig.
Állatok
Természetesen az állatábrázolás sem maradhat el.
Üvegmozaik falburkolatok
A falfelületek mozaik képei ugyanilyen aprólékos munkával készültek. Jellemzően előbb felfestették a képet, amelyet aztán apró üveg vagy színes kavicsdarabokkal borítottak be. Minden darabot a kezükbe fogtak és formáltak, hogy a megfelelő helyre kerülve elkészüljön egy komplett kép vagy egy sarok borítása. Tették mindezt hozzávetőlegesen 8.000 négyzetméteren!
Remélem, jól körülnéztetek és ha nemsokára Velencében jártok, meglátogatjátok a Szent Márk székesegyházat!
Beleszerettél a kollekcióba? Szívesen látnál lakásodban, irodádban, ingatlanodban egyedi és különleges mozaikot? Ez ügyben vedd fel velem a kapcsolatot az alábbi rövid űrlap kitöltésével és még a mai napon keresni foglak a megadott elérhetőségeken!
Vélemény, hozzászólás?