Colorpedia = colour encyclopedia
Az eddig megjelent mozaik katalógusok közül a Colorpedia adja a legátfogóbb képet arról, hogy miért is világhírű a SICIS. A color-coordinating már megszokott és a Colorpedia ugyan merít ebből, de itt nem az egyes kollekciók szín szerinti elrendezésén van a hangsúly, hanem a színcsoportokba rendezett üvegmozaik alapanyagokon!
Ez 15 színcsaládot jelent, amelyek közel 900 különböző tónust jelenítenek meg. Másképp fogalmazva: 16 különböző kollekció, 13 anyagtípus és 8 különböző forma (négyzet, kör, rombusz, szabálytalan, virág, ovális és 3 új alakzat, amelyek most itt debütálnak) közül válogathatunk. A lehetőségek tárháza gyakorlatilag végtelen!
Az adott színcsaládot jelző fülekkel látták el az oldalakat (ez a funkció az online katalógusban is elérhető), amely meglehetősen felgyorsítja a megrendelőkkel tartott megbeszélések folyamatát. Sokszor fordulnak elő olyan érdeklődők, akiknek egyáltalán nincs konkrét elképzésük vagy csak bizonyos színekben gondolkodnak. Ekkor felcsaphatjuk nekik a „lexikont” a megfelelő fejezetnél és végigvezethetjük az egyes árnyalatokon, formákon, hatásokon, számos referenciafotó és dekoratív kombinációt segítségül hívva.
De nemcsak az alapanyagok, hanem a belőlük készült motívumok is a 600 oldalas mozaik enciklopédia része. A választék a világos tónusú Neoglasstól indul és a 24 karátos aranynál ér véget. Érdemes itt elidőzni a referencia fotókat nézegetve!
Újdonságok!
És még mindig nincs vége! Nemcsak a múlt és a jelen foglalkoztatja a SICIS-t, de a közeljövőben három vadonatúj kollekcióval örvendeztet meg minket. Nagyon fontos, hogy az album már felvillantja, de igazán a könyv legvégén mutatja be a Crystal-válogatást, a Clover kollekciót és a Tephrát.
A Crystal hatszögletű, de kristályformájú geometrikus alakzat, amely visszafogott színválasztékban jelenik meg. Erről az alapanyagról számoltam be korábbi írásomban. Azóta kiderült, hogy ez lesz az új Diamond! Nekem elhihetitek, mert már láttam a nyújtott hatszögek játékosságát kihasználó motívumgyűjteményt!
A Clover ívei finomítanak a szigorú geometrián: lágy formájához élénk, irizáló, igazán nőies árnyalatokat társítottak. 6 mm-es vastagságának köszönhetően nagyforgalmú padlóra és falra is rakható!
A Tephra pedig egy egészen új textúra. A felszínén lévő legömbölyített kitüremkedések a megszilárduló lávát vagy éppen a tejszínhabot juttathatja eszünkbe. Csak falburkolatként alkalmazható, de ott a megfelelő fényviszonyok mellett ezen a SICIS-hez képest „durva” felületen is gyönyörűen törik a fény.
Elérhetőség
A Colorpedia album már a SICIS kereskedők bemutatótermeiben van, ott áttanulmányozható. De vigyázat, addiktív a könyv! Ezért számoljatok azzal, ha valaki minden oldalon max 10 másodpercet tölt egy komplett focimeccs is lemegy alatta, ezért is ajánlom az albumot a jövő héten kezdődő világbajnokság idejére! 🙂
Beleszerettél a Colorpedia albumba? Szívesen átlapoznád a teljes könyvet? Ez ügyben vedd fel velem a kapcsolatot az alábbi rövid űrlap kitöltésével és még a mai napon keresni foglak a megadott elérhetőségeken!
Vélemény, hozzászólás?