Az amozaik.hu blog csapat tagjai
Tudtad, hogy az amozaik.hu blog csapata az elmúlt években megduplázódott? A veletek a mozaik kultúrát és SICIS híreit összekötő híd két fő pillére Bor Iván (SICIS Resident manager, Architects support) és Cselőtei Boglárka ‘Babus’ (szerkesztő)!
Egészen pontosan két évvel ezelőtt, 2018-ban kezdődött el a közös munka és együttműködésünk 2. évfordulójának örömére írtuk ezt a cikket. Kissé késve, de bemutatkozunk: most megismerhetitek a cikkek mögötti arcokat!
A „Mi is az a mozaik?” blog már 2014 óta működik. Azóta már 66 (!) fantasztikus cikk jelent meg a SICIS újdonságairól, érdekes hírekről, termékekről, projektekről. Havonta egyszer szoktuk remek kávék mellett átbeszélni a legfontosabb tennivalókat. Ilyenkor mindenről szó esik, ami SICIS-szel kapcsolatos aktualitás vagy éppen egy új projekt vagy tervezők munkái, és ezekből szépen megszületik a havi kontent terv.
Bor Iván, az amozaik.hu blog alapítója
2009 óta dolgozom a SICIS képviselőjeként, de sokkal régebb óta – már több mint 20 éve! – ismerem az olasz gyár munkásságát. Eleinte úgy tekintettem rá, mint egy burkolatra a sok közül. Azonban egy hónappal a szerződés aláírása után már teljesen átlényegült bennem az, hogy több annál.
A SICIS sokkal inkább életérzés. Egyszerre divat, stílus, lakberendezés, építészet és belsőépítészet, hangulatok, érzelmek. Pedig 2009-ben még csak mozaikkal foglalkoztak, nem voltak más terméktípusok! Így kezdtem neki a magyar piacnak és már ekkor megláttam benne az igazi kihívást.
A SICIS bűvöletében
Látva, hogy a SICIS milyen mérhetetlen ütemben fejlődik, mennyi minden van benne, olyan az életem, mintha nem egy, de inkább 5 gyárat képviselnék. Nagyon fontos alap volt „mozaik” aggyal felfogni a világot és a velem kapcsolatba kerülő emberek igényeit. De a fejlődés révén meg kellett tanulnom „bútorul, textilül, lámpául, laminált üvegül” is gondolkozni, sőt mindezeket összehangolni.
A bűvölet másik rétege az volt, hogy annyira jól ment a munkafolyamat Magyarországon, hogy három környező ország képviseletét is rám bízták. Ami egyébként lehetett volna rögtön öt (!) is, de bőven elég most Románia, Szlovákia és Csehország projektjeit is menedzselnem a nagy számú magyar munka mellett. Így a kihívás már földrajzi értelemben is jelen volt, rengeteg utazással, más kultúrákkal való találkozással.
Végül, hogy említsek egy másik olasz vonatkozást is: a SICIS képviselet óta nagy rajongója vagyok a cannoli siciliani süteménynek, és erről időnként részletes vizuális dokumentációt találhattok a saját Facebook profilomon.
Cselőtei Boglárka, az amozaik.hu blog szerkesztője
A Kisképzőn végeztem ötvös-ékszerész szakon, és jelenleg a Magyar Képzőművészeti Egyetem képzőművészet-elmélet tanszékének végzős hallgatója vagyok. Édesanyám, Csinkov Barbara belsőépítész által jutott el hozzám a SICIS. Mondanom sem kell, hogy a mi történetünk is „első látásra szerelemmel” kezdődött. Eleinte csak nagy rajongója voltam a gyönyörű katalógusoknak, albumoknak, mozaikos mintakönyveknek.
2018 óta dolgozom együtt Ivánnal és szerkesztőként erősítem az amozaik.hu blog csapatát. Találkozhattatok velem a Caracalla Design Days, a 2018-as Cersaie, vagy a 2019-es Salone del Mobile kiállításokon. Emlékszem a napra, amikor Iván felkért, hogy legyek a segítsége. Eleinte aggályaim voltak, nem hittem magamban: hogy fogok én emlékezni ennyi terméknévre, típusra, részletre? Az első cikkem a Colorpedia volt, ezen hónapokat ültem. Azóta természetesen nincs ilyen jellegű problémám, feketeöves SICIS rajongó lettem. 🙂
CSB x M4
2017-ben a kisképzős vizsgamunkám az M4 metróvonal ékszerbe való átírásáról szólt, melyben minden egyes megállóhoz készítettem egy gyűrűt, ami az adott helyszín legjellegzetesebb anyagára, stílusjegyére reflektált. A Szent Gellért tér megállónál végre kimutathattam a SICIS iránti rajongásomat, ugyanis a megállóban megjelenő dekorációt SICIS mozaikból képeztem le.
Ekkor készítettem el az első olasz mozaikos ékszeremet (és valószínűleg nem az utolsót), melyet azután egy SICIS ékszer cikk is követett a blogon!
A képző- és iparművészet, a „klasszikus” művészettörténet, illetve a divat iránti érdeklődésem mellett erősen jelen van az építészet, belsőépítészet és a design szeretete. Így talán abban egyetérthetünk, hogy a SICIS tulajdonképpen nekem lett kitalálva!
Jelenleg is foglalkozom ékszerekkel, különböző területekről művészeket kérek fel közös, kollaboratív munkára. Most éppen egy szobrásszal, egy illusztrátorral, és egy formatervezővel is futnak a tervezői folyamatok, projektek. Az eltérő megközelítések, alkotói technikák, módszerek, látásmódok azok, amik jelenleg foglalkoztatnak. Én biztosítom a technikai kivitelezést, de a tervezést félig rájuk bízom, így nagyon érdekes közös munkák születnek az együttműködésből.
Reméljük, hogy szimpatikusnak találsz minket! Témát javasolnál? Hajrá! Vedd fel velünk a kapcsolatot az alábbi rövid űrlap kitöltésével!
Vélemény, hozzászólás?