A VIZIUM központ előterének éke az a 365 m2-es mozaik padló burkolat, amely egy több mint 600 000 darab SICIS üvegmozaikból álló kiterített világtérkép. Mind a mozaik, mind a projekt egésze Ravennában készült. A SICIS legprofibb mozaikmesterei és a lett burkoló csapat egyesítette erőit, hogy a mű elkészüljön.
2021-ben a Krassky belsőépítészeti szalon megvalósította a cég történetének egyik műszakilag legambiciózusabb nyilvános projektjét, az új Ventspilsi Tudományos Központ, a VIZIUM központi előterének mozaik padló burkolatát.
Itt található az előtér mozaik padló burkolata, amely egy művészileg magas színvonalú és technikailag összetett tervezési projekt volt. A padló játékos oktatási elemként is szolgál majd, és egy adott országba vagy kontinensre hívja majd a gyerekeket, látogatókat.
Miért a SICIS mozaikot választották?
A SICIS által kínált üvegmozaik történetileg hiteles technológiával készült. Még a 13. században kézművesek kezdték el ezt az üveget készíteni az olaszországi Murano szigetén. Különleges az üveg pompája és a művészi értéke – ha ránézünk a muránói üvegre, virágok, drágakövek és szivárványmintázatok láthatók benne. A művészi mozaik elrendezéseket ma is kézzel készítik, ahogy a videóban is látható:
A mozaik padló előnyei
Ismert, hogy a SICIS mozaikjai minden modern műszaki követelménynek megfelelnek. Kellő vastagsággal, csúszásgátlással, tartóssággal és egyéb műszaki paraméterekkel rendelkeznek, amelyeket a középületeknél be kell tartani. A mozaik padló burkolat kiválasztását az esztétikai élmény mellett a könnyű tisztíthatóság és a nagy forgalommal szembeni ellenálló képesség is segítette.
Ezen a projekten a világ legjobb mozaik specialistái dolgoztak Ravennában. Hagyományos technikákkal, kézzel készítették el a mozaik darabjait, minden mozaik darabot külön-külön vágva. Gondos munkával egy mester mindössze 1,5-2 négyzetméternyi művészi mozaikot tud elkészíteni egy nap alatt. A képet a SICIS gyárban kirakták, majd csak ezután szállították le számozott csomagokban a mozaik szegmenseket Lettországba. A teljes mozaik lerakása több hónapig tartott, és számos műszaki megoldást a helyszínen kellett átdolgozni.
Lettország térképe a világ többi részétől eltérően fémlemezből készült, alatta pedig a jövő üzenetét tartalmazó kapszula rejtőzik. A világtérkép úgy lett elrendezve, hogy Ventspils és Lettország a középpontban található. A Ventspilsi Tudományos Központ 2021. szeptemberében készült el, de 2022 júniusában nyitják meg kapuit a látogatók előtt.
Amennyiben bővebb információra lenne szükséged a SICIS kézműves mozaikjairól, vedd fel velem a kapcsolatot az alábbi rövid űrlap kitöltésével és még a mai napon keresni foglak a megadott elérhetőségeken!
Vélemény, hozzászólás?