SICIS Jakuchu? Ez meg mi?
Egy vadonatúj kollekciót kívánok most bemutatni Nektek. Annyira gyönyörű mozaik képeket láttam, hogy nem lehet elmenni mellette, annyira friss, hogy még biztos nem hallottatok róla és a történet, ami mögötte van, nos az annyira japán, amilyennek lennie kell egy japán történetnek. De kezdjük az elején – mitől Jakuchu?
Itō Jakuchū
A SICIS Jakuchu mozaik kollekció Itō Jakuchū nevét viseli. 1716-1800-ig élt Kyoto-ban, abban az időszakban, amikor Japán elzárkózott a külvilágtól. Számos ekkor élt mester közül őt főként az állatok és a madarak ábrázolása kötötte le. Élete során számos felkérést kapott mind templomok, mind magánszemélyek részéről természeti képek megfestésére, mivel ügyesen ötvözte a realizmust képzeletével. A virágok és a háziállatok (főként a tyúk és kakas) ábrázolása életműve nagy részét kiteszik. Látogassátok meg a Wikipedia oldalát, ha többet szeretnétek tudni róla.
Különösen jellemző volt rá a hátterek színkezelése, amellyel szinte térbeli ábrázolásmódot adott festményeinek. Életteli színek használatával a természet frissességét ragadta meg. Kiváló minőségű festékeinek hála, még 200 évvel később is élénk színeket láthatnak a szerencsés múzeumlátogatók.
A 80 éves ünnepelt
2014. november 22-én ünnepelte a japán TOYO KITCHEN STYLE fennállásának 80. évfordulóját. A nagy napot nemcsak azzal tették emlékezetessé, hogy megnyitották Nagoya-i bemutatótermük új szárnyát, amely már önmagában izgalmas építészeti alkotás.
Mint a SICIS partnere 15 Itō Jakuchū festményt állítottak ki mozaikból! Megtisztelő figyelmességgel adtak randevút a tradicionális képzőművészeti alkotásoknak: a japán festőművészet és a ravennai kézműves üvegmozaik találkozik a SICIS Jakuchu kollekció minden egyes paneljén.
Lássuk a paneleket!
Innentől kezdve csak a képek beszélnek helyettem. Elég sok panelen keresztül mutatom meg, mitől is szenzációs a SICIS Jakuchu kollekció. Megpróbáltam a panelek eredetijét is felkutatni a neten, illetve néhány közeli részletfotó segítségével illusztrálni, milyen fantasztikus munkát végeztek mozaikművészeink.
Vigyázat, rengeteg kép következik!
Galambok a virágzó barackfán
Madarak a bazsarózsák között
Darumadarak szilvafavirággal
Aranyfácánok a hóban
Kakadúk a fenyőágon
Kakas napraforgóval és hajnalkával
Bazsarózsák és lepkék
Főnixmadár a fenyőfán
Madarak a vörös juharfán
Öreg fenyő pávával
Madarak kankalinok között
Ha ezeket a sorokat olvasod, akkor nagyon örülök, mert végignézted az összes képet, amit ezalatt a két nap alatt felleltem a SICIS Jakuchu kollekcióval kapcsolatban.
Elszántságodat szívesen honorálom a ravennai kézműves laborban készített munkaközi fotókkal, amennyiben az alábbi űrlapot kitöltöd!
Vélemény, hozzászólás?