Mozaik trilógiám második része
1K?
Lassan lecsukódott már a szemem, amikor még egy rutin mozdulattal az Elemzések gombra kattintottam. 1K! Mi ez? Amikor kiderült, hogy a választ Ti – az a több, mint ezer ember – jelentitek, aki elolvasta mozaik trilógiám első részét, széles mosollyal dőltem hátra. Köszönöm Nektek!
Az előző rész ugye arról szólt, hogy a mozaikművészek nem csak a fekete és fehér színeket ismerik, hanem a kettő közötti összes szürke tónust hadrendbe állítják, hogy akár fotó-realisztikus képeket alkossanak.
Engedjük el a fehéret, jöjjön a sötét!
A mélyebb tónusokkal jóval erőteljesebb hatást érhetünk el lakásunk helyiségeiben. Persze csak akkor, ha kellő bátorsággal vagyunk felvértezve és nem nézünk állandóan a hátunk mögé – ugyan mit is gondolhat erről a döntésünkről valaki.
Nem azt mondom, hogy ész nélkül dobjuk el egészséges életérzésünket holmi nyomasztó-fullasztó élményért! Csak azt, hogyha sötét színt választunk, akkor azt tudatosan tegyük és próbáljuk végiggondolni, jól fogjuk-e érezni magunkat az adott térben!
Olyan kérdéseket kell megválaszolni, hogy melyik helyiségben mi is az a felület, amelyik „beáldozható”vagy mekkora területen mutat majd jól a kiválasztott mozaik(kép) , ami még éppen kellemes húzást ad, de már nem túlzás.
Ehhez a kérdés-válasz játékhoz mutatok példákat a lakás fő egységeit figyelembe véve.
Fürdőszoba
Túlzás nélkül állíthatom, a mozaikról mindenkinek valamilyen vizes helyiség jut eszébe. Otthon meg mink van? Fürdőszoba – egy biztosan akad! Az alábbi képek pompásabbnál-pompásabb sötét árnyalatait mutatják meg a lila, zöld, vörös színeknek. A fekete sem maradhat el, ami gyöngyházasan csillog vagy éppen melegebb tónusokkal vegyítik.
Nappali
A nappalik jóval tágasabb terek, ahol ideális természetes fény mennyiség jut be az ablakokon keresztül. A nagyobb felületek jobban érvényesülnek és erősebb hatással vannak a szobára. Bátran használhatók a mély tónusok háttérként, alapszínként. Érdemes elgondolkozni motívumok használatán, mivel az enteriőr egészen sokat köszönhet az elegánsan csillogó mozaik felületeknek. Domináns színek a fekete és a mély vörös, amelyeket kombinálhatunk arannyal a még drámaibb hatás végett.
Konyha
Számomra nagyon fontos a jó konyha, de nem elég, hogy funkcionálisan működjön, legyen stílusos, sugározzon hangulatot! A sok minimalista front és a jellemzően acélborítású gépek közé kell valami, ami oldja a feszültséget, mégis önálló éke lehet a térnek. 90%-ban ez a pult feletti falfelület, amely jellemzően 60 cm magas. Nem is mondható a négyzetméterek száma magasnak: így bátran válogassunk a ritka és különleges hatású alapszínek között! Az erőteljes színek, színkombinációk mellett használjuk ki, hogy a konyhaszekrények alatti felületet igen jól felszerelik világítással, amely sokkal hatékonyabban emeli ki az üvegfelületek játékosságát. A SICIS üvegmozaik szemek felülete távol esik a síküvegétől. A rajta található mikrobarázdák és egyenetlenségek segítik hozzá, hogy úgy szórja a fényt, ahogyan azt az utolsó, egynemű fekete mozaikkal burkolt falfelületen láthatjuk.
Hálószoba
Varázslatos vagy megnyugtató, buja vagy pihentető? Ki-ki döntse el, milyen hangulatú szobában szeretne lefeküdni. Ha valahol, akkor itt nagyon sokan döntenek az álomba ringató sötét színek mellett. Az intimitást,a pihenést, a nyugalmat megkoronázó alvás után pedig jön az ébredés. Sokan nem is gondolnak erre, annyira triviális! Legyen az ébredés jókedvű és kellemes, sziporkázó és életteli teli, no meg vidám. Erre is gondoljunk,amikor a hálószobánk falát dekoráljuk!
Vannak ötleteim, hogy milyen más területeken mutassam meg a sötét színek használatának eredményességét, és szívesen venném véleményeteket, kérdés vagy kérés formájában a Kapcsolat menüpontban jelzett elérhetőségeimen vagy a Facebook oldalamon!
(Folyt.köv.!)
Beleszerettél a hangulatba? Szívesen látnál lakásodban, irodádban, ingatlanodban egyedi és különleges mozaikot? Ez ügyben vedd fel velem a kapcsolatot az alábbi rövid űrlap kitöltésével és még a mai napon keresni foglak a megadott elérhetőségeken!
Vélemény, hozzászólás?