Ezüst érem – ezüst mozaik – valóban örök második hely?
Tudjátok ugye, hogy az aranyhoz képest ezüstből több volt, könnyebben és relatíve olcsóbban lehetett előállítani. Az ezüst használatának elterjedése, ékszerek, edények, dísztárgyak és nem utolsósorban a pénz megjelenése, hatással volt a mozaik kultúrára is. Ahogy rengeteg arany füsttel bevont mozaikot használtak fel főleg szakrális helyeken, úgy bátran nyúltak a világi témájú képek elkészítésekor az ezüst mozaik szemekhez.
Később új anyagokat fedeztek fel, amelyek hasonló fémes csillogással bírnak. Megjelent a platina és a titán. Először a SICIS Murano Smalto kollekcióban mutattuk be az ezüst színű (és ezt most nem véletlenül írom így) mozaikunkat. Úgy döntöttünk, hogy ezüst helyett platina füstöt fogunk használni, így a termék a Platinum nevet kapta. Mivel két üveglap közé platina füstöt helyeztünk, így mindjárt két felülettel, egy sima – SICIS Platinum – és egy hullámos – SICIS Platinum Tide – felületű üvegmozaikkal léptünk piacra, ahogy a nevekre kattintva láthatjátok.
Innentől kezdve nem volt megállás, hódító útjára indult az ezüst szín nálunk is. És most itt a színen van a hangsúly. Ma már számtalan ezüst mozaik típust kínálunk, amelyek alapanyagként már 1-1 lappal is megvásárolhatók. A kétféle felületnek köszönhetően önmagával keverve is igen izgalmas mintázatú dekorációkban alkalmaztuk, bevontunk vele síkokat és térbeli formákat egyaránt.
Tükör által ezüstösen
2008 végén megjelentünk a Colibri kollekcióval. Ez a termék válasz volt arra a kérdésre, hogyan lehet kreatívan használni az ezüst csillogását a mozaik műfajban. Nincsen tükör ezüst nélkül és tükörmozaik sem! Áttetsző színezett üveglapok gyártása nem okozott gondot, de a mozaikszemek színes tükörként való alkalmazása hosszas kísérletezés eredménye volt.
Kezdetben csak 22 színnel indultunk és már ezzel a kínálattal hatalmas sikert arattunk. Mára a SICIS tükörmozaik meghódította a világot, a Colibri kollekció pedig 192 sima és további 54 hullámos felületű színnel bír! (A „refine your selection” menüben jelöld be a Colibri négyzetet!)
El tudjátok képzelni micsoda színpaletta ez? Nem, ne is próbáljátok! Elég csak arra gondolni, hogy ha mindegyik színből csak fél-fél lapot (!) helyeznénk egymás mellé, akkor egy nagyobb fürdőszoba padlóját betöltenénk! Egyetlen kollekcióval! És akkor még csak egyszínű felületekről beszéltem és nem kevertük a különböző színeket egymással, nem is beszélve a többi alapkollekció színeivel képezhető mixekről! Brutális!
Ezért most visszatérek az alap témánkhoz és csak a Colibri ezüst színű elemeiből készült pixeles és kézzel vágott motívumaiból mutatok néhányat.
Most ezüst lapokról álmodom
Fejlesztőink itt sem álltak meg és elkészítették a ColiBrick sorozatot. A kollekció egy moduláris rendszer, ahol a 1,5 x 1,5 cm-es üvegmozaiktól a 30×30 cm-es üveglapig 6 méretben gyártjuk le a speciális felületű tükörlapokat.
Ezek önmagukban is izgalmassá teszik a falakat, de amikor elkezdjük a modularitásból fakadó elemkombinációkat a színekkel variálni, akkor mutatkozik meg egy olyan építészeti és belsőépítészeti formanyelv, amely korábban nem volt a SICIS-re jellemző.
És tudjátok mit láttok most ebben a galériában? A Vetrite laminált üveg hírnökét! Csak nézzétek meg jobban és kiderül, hogy már lassan 10 éve kezdődött a Vetrite sztori!
Ezüst mozaik utunk most kettéágazik
Eddig tartott a mai bejegyzés, remélem tetszett nektek!
Ki emlékszik, hogy a Karl May tollából fakadt hősök keresnek és találnak hatalmas kincset rejtő barlangot az Ezüst-tó másik oldalán? És arra, hogy Winetou egy ezüst szögekkel kivert puskát vitt a kezében? A tó nyugodt ezüst tükörként veri vissza a Nap sugarait. Akik szeretnék gyermekkoruk emlékeit felidézni az 1962-ben forgatott film felújított és magyar szinkronos változatával, azoknak jó szórakozást kívánok az Ezüst-tó kincse megtekintéséhez.
Akik pedig szeretnének tovább olvasni az egyes színek és a mozaik kapcsolatáról, azok csak kattintsanak a megfelelő színre: vörös, fehér, kék, sárga, zöld, fekete, barna, rózsaszín.
Beleszerettél az ezüst mozaikba? Szeretnéd, ha segítenék a színválasztásban egy ingyenes konzultáció keretében? Akkor foglalj időpontot ide kattintva vagy vedd fel velem a kapcsolatot az alábbi rövid űrlap kitöltésével!
Vélemény, hozzászólás?