Csak vizes helyiségekbe való a kék mozaik?
Itt van a jó idő és megérkeztünk a vízhez és az örök kérdéshez. A mozaikot, sőt kifejezetten kék mozaik burkolatot, jellemzően vizes helyiségekben szoktak felburkolni. Ki ne használná a legújabb SICIS Deep Sea mozaikot ezekben a terekben, mint:
Ez leginkább két dolog egymásra hatása.
Az egyik: iszonyatosan jól lehetett már az ókorban is dolgozni ezekkel a kis kavicsokkal, mozaik szemekkel szakrális helyek és világi fürdők bonyolult felületein egyaránt. És ez a technológiai felfogás tart ma is!
A másik: a ma embere jellemzően egyre értékesebbnek ítéli meg a wellbeing fogalmát és ehhez rendkívül szorosan kapcsolódik a víz, mint természetes közeg. Így előtérbe kerülnek a vizes helyiségek és ha éppen nem csempét, greslapot vagy fát választ a megrendelő vagy a kreatív szakember, akkor jöhet a mozaik. Bár szerintem a sorrend nem ez kellene, hogy legyen! 🙂
Egyéniséget ad a kék mozaik
De hogy az a kék mozaik hogyan fejezi ki a tulajdonos személyiségét, az nagyon nem mindegy!
Itt jönnek képbe a kreatív elmék, akik már bátran ajánlanak olyan ötleteket, amelyek segítségével individuális megoldások születnek. Innen pedig már csak egy lépés, hogy elfogadjuk, ezek a tervek, dekorációk már nem szorítkozhatnak csak a vizes helyiségekre, hiszen nappalik vagy konyhák, éttermek vagy szálloda enteriőrök ugyanúgy sugározhatják a kék bársony sejtelmességét!
Lehet, hogy ezek lesznek az új „templomaink”?
Kék fény – kék mozaik
A kék nekem inkább hangulat, mint szín. Talányos és hűvös, néha meg harsány és nagyvilágian elegáns. Megmagyarázom: ahogy Gershwin művét sem helyes „Kék rapszódia” névvel illetni, mert a „Rhapsody in Blue” egy életérzés. Egyébként pont előtte szerezte a „Blue Monday Blues”-t! Szóval, most indítsátok el a zenét és olvassatok tovább!
Ha a kék színre gondolok – ami egyébként a kedvenc színem -, mindig filmek jutnak eszembe. Davidy Lynch-től a „Kék bársony„-t sokan a thriller egyik alapműveként emlegetik. Mit mondjak, én is. Egy másik filmjében, a „Mulholland Drive„-ban megjelenő kék doboz a mai napig foglalkoztatja a nézőket, mi van benne és mit is szimbolizál.
Ki ne emlékezne a „Betty Blue” túlfűtöttségére, amit az iszonyatosan finom adagolt kék hangulat tolt el a drámai befejezésig. Emlékeztek „A nagy kékség„-re? Ezen a linken végig is nézheted a filmet, amely fele a tenger alatt játszódik és egyszerre felszabadít és örökre magába fogad.
Továbbra is várom ötleteiteket, melyik színt szeretnétek körbejárni és közben küldjetek inspiráló képeket a Kapcsolat linkre!
Szeretnéd, ha segítenék a színválasztásban egy videó hívás keretében? Akkor foglalj időpontot ide kattintva vagy vedd fel velem a kapcsolatot az alábbi rövid űrlap kitöltésével!
Vélemény, hozzászólás?